2016 Fours Head M4+

Held on Nov. 12, 2016

Part of Men's Coxed Fours in Fours' Head

Results

Position Crew Club
1 Lance Tredell, Ben Ruble, Patrick Eble, Henry Meek  Goldie Boat Club  (II)
2 William Warr, Oli Cook, Joshua Bugajski, James White  Isis Boat Club  (V)
3 Jorgen Tveit, Michael Di Santo, Oliver Siegelaar, Achim Harzheim  Isis Boat Club  (V)
4 Felix Newman, Tim Tracey, Aleksander Malowany, Robin Ponte  Goldie Boat Club  (III)
5 Edward Gleadowe, Tom Jeffery, Sam Twine, Chris Ray  Leander Club  (XII)
6 Adam Neill, Tim Clarke, Cameron Buchan, Finn Stevenson  Leander Club  (VII)
7 Vassilis Ragoussis, George McKirdy, William Cahill, Thomas Foster  Isis Boat Club  (IV)
8 Piers Kasas, Peter Rees, James Letten, Simon Buchele  Goldie Boat Club  (IV)
9 James Rudkin, Ertan Hazine, Pete Robinson, Morgan Hellen  Newcastle University Boat Club, Molesey Boat Club 
10 Alex Morris, William Hardy, Luke Wertheim, Thomas Phelps  Thames Rowing Club  (V)
11 Charles Pearson, Noah Norman, Patrick Adams, Felix Drinkall  Eton College Boat Club  (I)
12 Alex Wildy, Toby Dixon, Jonathan Daniels, Tobias Perren  Lea Rowing Club  (III)
13 Tom Strudwick, Ben Langslow, Sam Ringer, J Carroll  Goldie Boat Club  (V)
14 Murray Wilkojc, Richard Chambers (TSS), Tim Male, Adam Ridler  Tideway Scullers School  (VII)
15 Sebastien Thomas, Iain Weir, Lucas Vitale, Thomas Neeld  London Rowing Club  (VIII)
16 Tom Farrand, Oli Daly, Peter Boyes, Ben Gray  Nottingham University Boat Club  (IV)
17 Robin Mould, Kenneth Gray, Rhys Westall, Aaron Wilkins  Molesey Boat Club  (VII)
18 Romain Barnoud, Ben Hambrook, Luke Whiting, Edward Bentley  Imperial College Boat Club  (VI)
19 Joe Abdalla, T Amos, Barney Rix, Ian Hurley  Thames Rowing Club  (IV)
20 Harry Robinson, Thomas Rushton, Matthew Jones (Oxford), Henry Drohan  City of Oxford Rowing Club  (III)
21 Alastair Lee, Hal Bedford-Payne, Ben Handy, Sam Tunbridge  Kingston Rowing Club  (II)
22 Sam Gilman, Sam Fotheringham, Graham Forrest, J Thorp  Exeter Rowing Club  (III)
23 Fraser Morgan, Alex Constantinou, Pat Hanratty, Harrison Hunter  Royal Chester Rowing Club  (II)
24 Tom Hopkins, Edward Davies (Kingston), Marko Manning, George Fellows  Kingston Rowing Club  (III)
25 Joseph Harper, Harry Stroud, Alex Heslop, Jack Squizzoni  University of Bristol Boat Club  (III)
26 Dominic Chapman, Max Taylor (St Neots), Bryce Taylor, Huw Jarman  St Neots Rowing Club 
27 Jack Vojak, Ben Heap, Borna Banafshe, Connor Cockerill  Liverpool University Boat Club  (II)
28 T Chesworth, T Garner, J Kidd, J Anderson  Trentham Boat Club  (II)
29 Artem Stopnevich, Alex Lyster-Binns, B Rutter, B Mckirdy  Royal Shrewsbury School Boat Club  (V)
30 Alexander Leflaive-Manley, Ben Bryon-Edmond, Simeon Bates, Marcus Worthington  Exeter Rowing Club  (II)
31 Martyn Matt, Tomas Sidorowicz, J Phillips, Christopher Sim  Southampton University Boat Club  (I)
32 Frederick Seidler, Alexander Boardman, Adam Mombru, Aubrey Warley  Eton College Boat Club  (III)
33 Nicholas Thorn, Karel Kabelik, Dominic Bennett, Rob Sargent  Cambridge 99 Rowing Club  (III)
39 Thomas Coles, Ben Twiney, Christopher Thomas, Alastair Collier  Stratford-Upon-Avon Boat Club  (II)
40 Robert Hines, James Wright, Robert Mason, Jonathan Mentor  Wallingford Rowing Club  (II)
41 Hamish Miller, James Kirkbride, Aaron Jarvis, McGurgan  Upper Thames Rowing Club  (II)
42 Michael Croll, S Simpson, S Clarke, Jack Casserley  Reading Rowing Club  (II)
43 G Douglas, S O Donoghue, Duncan Croft, Thomas Shadbolt  City of Cambridge Rowing Club  (III)
44 Thomas Broomfield, Jason Bowyer, M Davis, William Rogers  City of Oxford Rowing Club  (V)
45 Ben Holehouse, Alexander Davies, Edward Hart, Adam Pattenden  Royal Shrewsbury School Boat Club  (III)
46 Josh Braithwaite, Bryce Jersing, Fergus Mitchell, Joseph Nash  Abingdon School Boat Club  (IV)
47 A Benzoni, L Mugnano, E Lanfranconi, L Ambrosi  San Cristoforo, Italy 
48 Andrew Collett, Michael Hourigan, Patrick Hourigan, Philip Tonkin  Warwick Boat Club  (II)
49 Thomas Whateley, J Brooks, M Salumae, Christopher Linn  London Rowing Club  (VII)
50 James Sadler, Thomas Bowles, James Martin, Lloyd Smerklo  Bath University Boat Club  (III)
51 A Hitchinson, Stephen Parker, Basil Amin, Josef Lackner  Twickenham Rowing Club  (III)
52 M Huxtable, J Tilley, Charles Gosling, T Faith  Shoreham Rowing Club  (I)
53 O Winder, George Christian, Christopher Lamb, Thomas Liggins  Bedford School Rowing Club  (II)
54 A Burton, Chris Clements, Jack Casey, Sven Radcke  Vesta Rowing Club  (II)
55 Paul Knoops, Oliver Dicks, Harrison Oliva, Henry Robins  Bentham Boat Club, University College London Boat Club 
56 Louis Fox, Gareth Streeter, William Holmes, Nicholas Shorten  Sheffield University Boat Club  (IV)
57 Mark Mearing-Smith, J Kirkbride (AK), A Rachlin, Sebastian Frechtling  Auriol Kensington Rowing Club  (II)
58 Ben Kennedy, Adrien Grubb, Rhys Paul, Tom Jose  Cardiff City Rowing Club  (III)
59 J Lindsay, Mark Burrell, Simon Coyne, Piers Turnbull  Sheffield City Rowing Club  (III)
60 Ashley Mander, D Milne, B Thompson, M Nahorski  City of Cambridge Rowing Club  (IV)
61 Mike Walsh, Luca Turner, N Fraser, A Kang  Vesta Rowing Club  (III)
62 L Keltie, R Forster, Graham Davies, Edward Roe  Quintin Boat Club  (IV)
63 D McGreal, S Lloyd, Conor Burgess, Steven Andrews  Chesterton Rowing Club  (I)
64 M Dales, M Hillier, A Gemmell, T Newton  Cambridge 99 Rowing Club  (IV)
65 Charles Caton, C Brooks, A Shaw, D Vliegen  City of Bristol Rowing Club  (III)
66 Henry Ludlam, Petr Rostokin, Jack Lockett, Elliot Crossley  Royal Shrewsbury School Boat Club  (IV)
67 Jordan Simons, Patrick Home, S Barke, Z Hashmi  Liverpool University Boat Club  (I)
68 P Kacperek, S Hardie, A Kenningham-Brown, G Walker  Broxbourne Rowing Club  (II)
69 C Leaper, D Rea Long, Stephen Bennett, R Blazeby  Furnivall Sculling Club  (I)
Rowingstats.com © 2019