2017 M4+

Held on Nov. 12, 2017

Part of Men's Coxed Fours in Fours' Head

Results

Position Crew Club
1 Freddie Davidson, Robert Hurn, Spencer Furey, Finn Meeks  Goldie Boat Club  (B1-A)
2 William Geffen, Joshua Bugajski, Anders Weiss, Tobias Schroeder  Isis Boat Club  (B1-A)
3 Charles Fisher, Peter Rees, James Letten, Dara Alexander Alizadeh  Goldie Boat Club  (B1-B)
4 Tom Strudwick, Dave Bell, Patrick Elwood, Riccardo Conci  Goldie Boat Club  (B1-C)
5 Rufus Scholefield, Chris Heywood, Josh Tolley, Matthew Benstead  University of London Boat Club  (B1-A)
6 Benedict Aldous, Luke Robinson, Ben Bathurst, Tom Commins  Isis Boat Club  (B1-B)
7 Nicholas Pusinelli, Christopher Morahan, Tom Solesbury, D DeVries  Thames Rowing Club  (B1-A)
8 Toby Heaton, Jonathan Edwards, Alister Fraser, David Simmons  Imperial College Boat Club  (B1-A)
9 Nicholas Elkington, Christian Coester, Jonathan Ezio Olandi, Charlie Buchanan  Isis Boat Club  (B3-C)
10 Sam Thornton, Tom Hoier, Andrew Gordon, Marc Anthoney-Cox  Thames Rowing Club  (B1-B)
11 Andrew Bedford, Mark Roberts, John Ciccarelli, D Allen  Kingston Rowing Club  (B1-A)
12 Sam Ringer, Timothy Nugent, Joep ten Wolde, Jonty Page  Goldie Boat Club  (B2-D)
13 Angus Warren, Tobias Perren, Kenneth Gray, Rhys Westall  Molesey Boat Club  (B1)
14 James Mawby, Jonathan Cameron, Patrick George, Joe Wolfin  Leander Club  (B1-B)
15 Leo Von Malaise, George Dickinson, Cameron McInroy, Max Deering  St Paul's School Boat Club  (J18)
16 M Schenider, R Scherer, H Trzybinsky, T Pagel  Seeclub Zurich, Switzerland  (B1)
17 Matthew Jones (Oxford), Ben Eames, Toby Seely, Luke Kelly  City of Oxford Rowing Club  (B1-A)
18 Charlie Bouch, Dennis Gibson, Henry Jones, Nicholas Mayhew  Thames Rowing Club  (B2-C)
19 Joseph Harper, Harry Stroud, James Foster, Elias Kassell Raymond  University of Bristol Boat Club  (B3-B)
20 Sam Tunbridge, Christopher Sim, Peter Wales, Tom Rimmer  Kingston Rowing Club  (B1-B)
21 James Budenberg, Samuel Anderson, Robert Hodgson, Edward Beckett  Tideway Scullers School  (B1)
22 Pierre Vignial, Alex Rusis, Simon Nunayon, Max Shakespeare  Eton College Boat Club  (J18-A)
23 Fred Gillard, Thomas Horncastle, Holden Eaton, Arthur Doyle  St Paul's School Boat Club  (B1)
24 Rory Gearing, Archie McChesney, William A Brassard, Felix Rawlinson  Radley College Boat Club  (J18-B)
25 Maximillian Craik, Sam Branford, P Lester, Dominic Sullivan  Royal Shrewsbury School Boat Club  (J18-A)
26 Oscar Olsen, Felix Iggo, Rufus King, Tom Bryan-Isaacs  King's College School Boat Club  (J18-A)
27 Jac Reid, Alex Constantinou, Robert Kinnier Wilson, Stefan Hales  Imperial College Boat Club  (B2-B)
28 Josh Braithwaite, C Brown, D Wilmot, Mathew Wiblin  Abingdon School Boat Club  (J18-A)
29 Robert Williams, Christopher Linn, Aidan O'Flaherty, Jack Breuer  London Rowing Club  (B1-A)
30 Jack Hutchinson (Warwick), Christian McCaffery, Joshua Semple, Alexander Dawson  University of Warwick Boat Club  (B3-B)
31 Hugh Berry, Anthony Brewer, Callum Prosser, Lloyd Moore  Lea Rowing Club  (B1-A)
32 Felix Reynish, Luke Miles, Edward Rae Smith, Max Senior  Radley College Boat Club  (J18-A)
33 Tom Rendell, Timothy Mitchell, David Brindle, Kingsley McDiarmid  Marlow Rowing Club  (B2)
34 Guy Fiddian, Thomas Hetherington, Thomas Wordsworth, Andrew Marsden  Cantabrigian Rowing Club, Hills Road Sixth Form College Rowing Club  (B2)
35 Patrick Evans, Daniel Lewis, Andrew Wilkinson, Benjamin Bollans  York City Rowing Club  (B2)
36 Chris Clements, Adrian Turner, Nicholas Roll, Oliver Lumley  Vesta Rowing Club  (B2-A)
37 Harry Hook, Olly Udy, G Davis, James Brook  Norwich School Boat Club  (J18)
38 Sean Moneley, Nicholas Christopher, J Little, Peter Charij  Reading Rowing Club  (B2)
39 Krishan Budhdeo, Thomas Wagstaff, Alexander Davison, C Holle  Westminster School Boat Club  (J18-B)
40 Theo Metcalf, Max Dunlap, James Innes-Ker, Max Cragoe  Radley College Boat Club  (J18-C)
41 Junayd Bell, Evan Whittal-Williams, Thomas Wei, James Stanier  Lea Rowing Club  (B2-C)
42 Angus Irvine, Peter Sturgess, Ashley Nock, Carl Lofthagen  Exeter University Boat Club  (B3-A)
43 Dominic Chapman, Max Taylor (St Neots), Bryce Taylor, Joshua Dexter  St Neots Rowing Club  (B2)
44 Ethan Ward, Petar Suvajic, Matthew Brett, Thomas De Meeks d'Argenteuil  Latymer Upper School Boat Club  (J18)
45 Eoghan Beamish, Callum Stayton, Connor Austin, S Beards  Curlew Rowing Club  (B2)
46 Harry Shimmin, Ben Pickford, Matthew Moore, Matthew Rees  Bath University Boat Club  (B2-A)
47 Hector Crosbie, Hal Barrow, Gaspard Baroudel, Max Wickham  Westminster School Boat Club  (J18-A)
48 Edward Roe, Michael Warren, Giovanni Galavotti, William Pearson  Vesta Rowing Club  (B1-B)
49 Kierhan Bown (Quintin), Jason Bowyer, Henry Robins, Graham Davies  Tideway Scullers School, Quintin Boat Club, Kingston Rowing Club  (B2)
50 Ben Twiney, Alastair Collier, Michael Hourigan, Patrick Hourigan  Stratford-Upon-Avon Boat Club  (B1)
51 N French, N Horne, M Tritton, G Morris  Upper Thames Rowing Club, Minerva Bath Rowing Club  (B1)
52 Ashley Wyatt, Nick Charman, Matthew Sims, David Draper  Lea Rowing Club  (B1-B)
53 Matthew Bernard, Samuel Nicholls, G Harding, Charles Haynes  London Rowing Club  (B2-B)
54 Toby Piggott, C Watling, C Ravasio, C Hayden  University College London Boat Club  (B3-A)
55 Jack Marcus, Joe Elwig, Thomas Richards (Exeter), Rhys Powell  Exeter University Boat Club  (B3-B)
56 Jamie Waterhouse, Dan Hawke, Jon Mihr, Will Bryant  Maidstone Invicta Rowing Club  (B2)
57 Lasse Wendler, Ralph Ellison, George Doran, B Maclennan  Dulwich College Boat Club  (J18-A)
58 B Gruchow, J Norris, E Caldeira, Marcus Brown  Shiplake College Boat Club  (J18)
59 E Small, Thomas Hall (Warwick), Owen Farmer, Jake Bedford  University of Warwick Boat Club  (B2-A)
60 Alex Hardy, Jake Cornwell, Robert Petrea, Blaise Ivers-Dreux  Great Marlow School Boat Club  (J18)
61 H Roach, Ignacio Perez Pozuelo, G Pearson, A Harley  Jesus College Boat Club  (B3-A)
62 Evan Fisher, M Covus, Matthew Jones (Borlase), M Clark  Sir William Borlase's Grammar School Boat Club  (J18-A)
63 Henry Pooley, Nathan Swindler, James Hodson, Kian Power  Eton College Boat Club  (J18-B)
64 J Barnes, P Buckley, B Barker, T James (Trinity Hall)  Trinity Hall Boat Club  (B3)
65 B Rutter, Edward Hart, Elliot Crossley, Morton Moss  Royal Shrewsbury School Boat Club  (J18-B)
66 Stefan Okuka, Julius Fenton, S Sherratt, Maximilian Silver  Tideway Scullers School  (J18-A)
67 Jack Colliver, James Walker, Glen Mulkerrins, Sam Hodgkiss  Bedford Modern School Boat Club  (J18)
68 Dominic O'Malley, Harry Smallman, Harry Perry, Guy Hooper  Cardiff University Rowing Club  (B3)
69 Harry Robinson, Hamish Bowie, Dmitry Nazarenko, R Smith  City of Oxford Rowing Club  (B1-B)
70 Connor Sheridan, Austin Roberts, M Neilson, Lennart Roese  Bedford School Rowing Club  (J18-B)
71 Rhidian Maltby, Nick Richardson, Rob Sargent, Friso van Gent  Cambridge 99 Rowing Club  (B2-A)
72 Artem Stopnevich, Alexander Davies, Jack Lockett, James Joseph  Royal Shrewsbury School Boat Club  (J18-C)
73 Joseph Nash, H Muller, R Smith (Abingdon), Christopher Fry  Abingdon School Boat Club  (J18-B)
74 R O'Neill (Walton), P Cleary, O Roberts, A McLennan  Walton Rowing Club  (J18)
75 Sebastian Walker, Paul Worth, M Nahorski, Christopher Ware  City of Cambridge Rowing Club  (B2-A)
76 Matthew Hunter (Bath), Luke Sharam, Michael Clover, Ben Matthews  Minerva Bath Rowing Club  (B2)
77 Chris Petitt, Craig Condie, Thomas Clark, George Acton  City of Bristol Rowing Club  (B2)
78 M Schaich, J Levi, Luke Kirby, F Bhatti  Jesus College Boat Club  (B3-B)
79 R Harries, I Schofield, S Livingstone, S Sears  Cygnet Rowing Club  (B2)
80 Ryan Haines, Ryan Notter, L Riou, Benjamin Monk  Bath University Boat Club  (B3-B)
81 Andrew Crosby, Will Slimming, Oliver Pool, R Phillips  Worcester Rowing Club  (B2)
82 H Rae, L Williamson, A Cherry, J Woods  Lancaster University Boat Club  (B3)
83 J Kirkbride (AK), Sebastian Frechtling, Juan Aponte, Joshua Herridge  Auriol Kensington Rowing Club  (B3-A)
84 Cameron Graham, Mike Walsh, L Burmester, Matt Hargraves  Auriol Kensington Rowing Club  (B3-B)
85 Bryce Jersing, J Stammers, G Dobson, Christopher Hall  Abingdon School Boat Club  (J18-C)
86 W Marks, M Swarbrick, C Kennedy, W McGrath  Shoreham Rowing Club  (B3)
87 W Galbraith, Max Beaney, George Hosking, Robert Way  Canford School Rowing Club  (J18-A)
88 Charlie Baker, George Barnaby, Morgan Gray, Marcus Smith  University of Bristol Boat Club  (B3-A)
89 Ayman D'Souza, Alex Waring, Theodore Podger, W Robinson (Dulwich)  Dulwich College Boat Club  (J18-B)
90 H Green, Robert McCraith, P Mastroyannis, Nicholas Desclee De Maredsous  Christ Church Boat Club  (B3-A)
91 Tom Horsburgh, Michael Joscelyne, James McKenna, James Simpson  Christchurch Rowing Club  (B2)
92 Jack Casey, M Benson, Christopher Goodfellow, Alan Hunton  Vesta Rowing Club  (B2-C)
93 Jake Cable, Fabian Lefievre, James Dyson, Nikolaj Tranholm-Mikkelsen  University College London Boat Club  (B3-B)
94 D Leighton, Josh Funnell, Alexander Woodhouse, Kit Mersey  King's College London Boat Club  (B3-C)
95 Sam Davenport, D Clifford, Robin Mills, S Redden  Exeter Rowing Club  (B3)
96 D Rolls, J Pongracz, Hamish Murray, Celia Davies  Tideway Scullers School  (J18-B)
97 J Hudson, Archie Smith (Dulwich), C Croft, S Gupta  Dulwich College Boat Club  (J18-C)
98 T Newton, K Sandman, O McBride, T Wagner  Cambridge 99 Rowing Club  (B2-B)
99 Tom Watt, Jonathan Swain, B Thompson, T Pasmore  City of Cambridge Rowing Club  (B3-B)
100 William Humphris, A Rose (Maidstone), F Collins, Daniel Midwinter  Maidstone Invicta Rowing Club  (J18)
101 R Conte, E Cole, S Martin, D Porter  Sir William Borlase's Grammar School Boat Club  (J18-B)
102 T Yandle, H Barlow, A Kapur, R Calver  Christ Church Boat Club  (B3-B)
Rowingstats.com © 2019